top of page

Bezpieczeństwo pokazów ognia

Zaktualizowano: 24 wrz 2018


“Pokaz ognia”, “fireshow” - to hasła które elektryzują naszych klientów. Niesamowite ogniowe ewolucje, płonące rekwizyty, doświadczeni artyści i widowiskowa pirotechnika sceniczna - te rzeczy robią największe wrażenie na widzach. Po drugiej stronie kurtyny jest jednak jeszcze ktoś - osoba techniczna która czuwa nad bezpieczeństwem pokazu. Jakie aspekty są najważniejsze przy ustalaniu szczegółów występu z użyciem ognia?  • Nawierzchnia - najlepsze są niepalne podłoża typu beton, bruk lub nawierzchnia gruntowa. Jeżeli nie dysponujemy taką powierzchnią, wykonujemy pokaz na trawie - musi być to jednak ustalone wcześniej. Pakujemy wtedy osobny sprzęt, zabezpieczenia i podstawki które nie uszkodzą ani nie podpalą trawiastej powierzchni.


  • Rozmiar miejsca występu - zależy on od użytej pirotechniki. Pokaz z pełną pirotechniką potrzebuje 33x13 metrów, występ z pirotechniką w ograniczonym zakresie “zmieści się” na mniejszej powierzchni Powierzchnia występu musi być równa. W jej obrębie nie powinny znajdować się uskoki, krawężniki, drzewa, klomby, słupy ani samochody.


  • Podpalanie i gaszenie płonącego sprzętu odbywa się w sposób bezpieczny. Nasze rekwizyty są wykonane ze specjalnego materiału kevlarowego - jest on niepalny, chłonny i odporny na zużycie (używany m.in. w kamizelkach kuloodpornych czy ekstremalnej odzieży ochronnej). Użycie tak wyspecjalizowanych materiałów gwarantuje panowanie artysty nad rekwizytem który jest po prostu niezawodny. Zaplecze wyposażone jest w wiele warstw koców gaśniczych oraz rękawice spawalnicze. Umożliwia to gaszenie płonących kijów, poi czy wachlarzy w dosłownie kilka sekund.


Na koniec - najważniejsze.

To, co gwarantuje bezpieczeństwo pokazów to przede wszystkim umiejętności artystów oraz ich wieloletnie doświadczenie.

Nasi performerzy zawsze panują nad rekwizytem. Zanim podczas pokazu obejrzycie na scenie jakąś ogniową sztuczkę, figurę czy choreografię jest ona ćwiczona co najmniej kilkaset razy na sali treningowej (z ogniem i bez ognia). Tak intensywny i długotrwały trening zapewnia bezpieczeństwo oraz, co z punktu widza najważniejsze, efektowny i profesjonalny pokaz ognia.111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page