top of page

Nasze inspiracje

Lascar tworzy zespół artystów, którzy cały czas poszukują nowych form wyrazu. Przeglądając internet i uczestnicząc w festiwalach sztuki ulicy nabieramy motywacji do dalszego działania i rozwijania swoich umiejętności. Dzisiaj opowiemy o artystach i grupach, które najbardziej nas inspirują.


Cirque du Soleil


Grupa artystyczna mająca swoje korzenie w sztuce prezentowanej na ulicach kanadyjskiego Quebecku lat '80. W chwili obecnej potężna firma rozrywkowa, zatrudniająca ponad 5 000 pracowników, dająca show w ponad 270 miastach.

Kochamy Cirque du soleil za niesamowity klimat przedstawień - każde z nich jest osobną historią, zrealizowaną przy pomocy tematu przewodniego i szalonej fabuły. Smaku wyjątkowym akrobacjom i żywiołowym klaunadom dodaje muzyka grana na żywo.


Zresztą, sami zobaczcie:

Cirque du soleil skupia najlepszych artystów i akrobatów, dla których praca w tej firmie jest ukoronowaniem kariery zawodowej.

Warto zwrócić uwagę na wspaniałe kostiumy i charakteryzacje - każdy element przedstawienia jest dopracowany w najmniejszym szczególe. Mieliśmy okazję być na przedstawieniu Allegria które wystawiane było w Sopocie. Z niecierpliwością wypatrujemy kolejnych wizyt Cirque du Soleil w Polsce.


Association Circoncentrique


Zespół odkryty przez nas na festiwalu OFCA - grupa kuglarzy wykorzystująca w nieoczywisty sposób przeróżne rekwizyty. Choreografie miejscami ciężkie w odbiorze, opierające się na urywanym tańcu współczesnym. Mieliśmy przyjemność oglądać ich show z 2018 roku zatytułowane "Respire".


Lords of Struts


Duet komików opierający swoje pokazy na estetyce lat 80 i przerysowanej/prześmianej narracji nawiązującej do amerykańskich show. W poniższym filmie jedynie kilka choreografii, jednak widząc tą grupę na żywo możemy śmiało stwierdzić że to nie one są w ich występach najważniejsze. Niesamowity kontakt i interakcje z publicznością w ich programach "na żywo" sprawiają że show wykonywane przez Lord of Struts jest niezapomnianą kupą śmiechu.


So You Think You Can Dance


Układy prezentowane w popularnym programie tanecznym są dla nas wielką inspiracją. Niesamowitym jest móc przyjrzeć się pracy wybitnych choreografów, podejrzeć kulisty produkcji każdego występu, zachwycać się kunsztem najlepszych tancerzy.

Szczególnie bliski jest nam gatunek taneczny o nazwie broadway jazz - większość artystek występujących w naszych pokazach ognia ma poprzednie doświadczenia związane trenowaniem tańca jazzowego.


Kolektyw Kejos "Miasto którego nie było"


Na koniec polska grupa, która przyczyniła się do spopularyzowania w naszym kraju tzw. nowego cyrku. Ich przedstawienie "Miasto którego nie było" to wciągająca podróż w surrealistyczną rzeczywistość. Taniec współczesny, niesamowite akrobacje i żonglerka to tylko niektóre z elementów którymi zaskoczy Was ta produkcja. Warto śledzić Kejos na facebooku, ponieważ spektakl ten jest wystawiany co jakiś czas i można polować na bilety. Zazwyczaj przedstawienia są realizowane w okolicach dolnego śląska.24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page