top of page

Pokaz ognia na wesele - jak wybrać najlepszego wykonawcę?

Zaktualizowano: 15 sty 2019

Przygotowanie ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Zastanawiasz się nad zamówieniem fireshow ale nie wiesz czym sugerować się przeglądając gąszcz ofert? Czy zwrócić uwagę tylko na stronę www i cennik usług?

Zapoznaj się z przewodnikiem który krok po kroku podpowie ci czym kierować się szukając najlepszych tancerzy ognia na wesele!


Fotograf: Cute Story

Nie wszystkie firmy prezentują taki sam poziom usług a pierwsze wrażenie może być tylko fasadą, za którą kryją się problemy z realizacją zlecenia. Zgrzyty mogą pojawić się na różnych etapach a wybór nierzetelnej firmy może okazać się drogą przez mękę. Warto wybrać mądrze tak by w dniu uroczystości cieszyć się występem a nie martwić o sprawy organizacyjne lub zastanawiać się “przyjadą czy nie przyjadą?”...


1. Zapoznaj się z historią zespołu


W trudnej i niebezpiecznej sztuce jaką jest fireshow doświadczenie występujących artystów to podstawa. Dobry, doświadczony zespół wykonujący pokazy ognia to gwarancja wspaniałego show oraz zapewnienie bezpieczeństwa tobie, twoim gościom oraz brak zniszczeń terenu, na którym odbędzie się pokaz. Im większe doświadczenie tym większa szansa, że show zostanie wykonane dobrze i widowiskowo.

Szukaj grup które mają wieloletnią historię zamówień, najlepiej podpartą opublikowanymi wzmiankami w prasie lub innymi materiałami, pozwalającymi zweryfikować działalność firmy.


Jeżeli wspominamy o firmie, warto przejść do punktu drugiego, czyli...


2. Zweryfikuj czy masz do czynienia z firmą

W sieci natkniesz się na wiele ofert fireshow. Niestety, większość z nich to grupy amatorskie które nie posiadają większego doświadczenia i taniec z ogniem jest dla nich dodatkowym zajęciem, hobby. Tacy wykonawcy najczęściej rozliczają się na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia.

Na polskiej scenie fireshow niewiele grup ognia zajmuje się obsługą pokazów profesjonalnie i zawodowo - zakładając działalności gospodarcze. Warto zrobić wstępną weryfikację pytając o tę kwestię. Każdą firmę można łatwo zweryfikować on-line przez wpisanie numeru NIP na stronie Ceidg.


3. Zapytaj czy wykonawca ma odpowiednie ubezpieczenie OC


Sprawa dość nieoczywista a dająca od razu ogląd sytuacji - firmowe ubezpieczenie OC. Jest to papierek lakmusowy świadczący o profesjonalnym podejściu do realizowanych zleceń.


Ubezpieczenia firmowe od ognia i stosowania środków pirotechnicznych są dość drogie (na cenę wpływa szczególnie drugi składnik, pirotechnika), dlatego mogą sobie na nie pozwolić jedynie doświadczeni wykonawcy, zawodowo zajmujący się pokazami fireshow. Warto zapytać o zakres - czy obejmuje ono zdarzenia od ognia i (szczególnie) od rzeczonych środków pirotechnicznych.

Ubezpieczenie, jak to ubezpieczenie - najczęściej się nie przydaje ( my w ciągu 11 lat ani razu nie musieliśmy wykorzystać wykupionego ubezpieczenia), jednak jeżeli dojdzie do jakiegoś zdarzenia chyba ostatnią rzeczą, którą chcesz robić po weselu jest spieranie się z właścicielem obiektu i wykonawcą kto powinien zapłacić za szkody. Ubezpieczenie OC gwarantuje ci spokój!


Fotograf: Cute Story

Po formalnym zweryfikowaniu grupy zajmującej się pokazami ognia (firma + odpowiednie OC), można przystąpić do dalszego researchu:


4. Sprawdź z jakimi markami współpracowali wykonawcy


Zobacz, czy wykonawca ma się czym pochwalić - zazwyczaj każda strona posiada sekcję “Zaufali nam” lub “Pracowaliśmy dla” - przejrzyj pod tym kątem wszystkie podstrony na www wykonawcy.

Zwróć uwagę czy w spisie poprzednich zleceniodawców są duże spółki.

Rozpoznawalne marki i duże firmy posiadają zazwyczaj własny dział marketingu i eventów który dokładnie weryfikuje wykonawcę fireshow przed zawarciem z nim umowy.


5. Przeczytaj opinie i testimoniale


Jeżeli firma ma zadowolonych klientów, zostawiają oni pozytywne opinie. Każdy wykonawca pokazów ognia, który takie opinie posiada, na pewno chętnie podzieli się nimi na swojej stronie www.

Poszukaj recenzji, opinii, testimoniali, referencji. Przejrzyj stronę www oraz firmowego facebooka wykonawcy. W kontekście ślubu, jednym z największych portali oceniających wykonawcę ślubnego jest strona o nazwie "Wesele z klasą" - tam także warto zajrzeć, przeglądając opinie o wykonawcy.


Fotograf: Cute Story

6. Sprawdź czy komunikacja przebiega płynnie


Jeżeli masz już wytypowanych potencjalnych wykonawców którzy zaprezentują pokaz ognia na weselu, warto nawiązać kontakt i wstępnie porozmawiać o ofercie.

Jakość komunikacji jest tym, o czym zapomina większość Par Młodych, nie tylko w przypadku fireshow ale także innych branż weselnych.


Jeżeli organizujesz swój ślub i wesele bez pomocy wedding planerki, masz do skoordynowania kilku podwykonawców - fryzjera, makijażystkę, florystę, właściciela domu weselnego, fotografa, kamerzystę, dekoratorkę….. Ufff… można wymieniać bez końca.

Jeżeli nie chcesz “zakopać się” w przygotowaniach przedślubnych i koordynacji (szczególnie w dniu wesela) wybór odpowiedzialnych i komunikatywnych podwykonawców jest kluczowy. W ważnym dla Ciebie dniu zapewnie nie chcesz się stresować czy wszystko jest gotowe, czy wykonawcy zjawią się na czas, czy dojadą, czy odbiorą telefon czy będą trzymać się ustaleń….

Prosta rozmowa telefoniczna pozwala wyrobić sobie wstępną opinię na temat wybranej grupy wykonującej pokazy ognia:

  • Czy wykonawca odbiera telefon (uwierz mi, że na kilka dni przed weselem i w dniu wesela staje się to bardzo istotną kwestią)

  • Czy sprawnie oddzwania

  • Czy rzeczowo odpowiada na twoje pytania

  • Czy wykonawca nie wysyła ci smsów w stylu “proszę o kontakt po 17:00” (z dużą dozą prawdopodobieństwa fireshow jest w takim przypadku tylko jego dodatkowym zajęciem, wracamy do kwestii wątpliwej jakości pokazów u grup niezajmujących się tym zawodowo)

Kontakt telefoniczny pozwoli ci lepiej zweryfikować rozmówcę i wyrobić sobie o nim opinię - od razu odbierasz pierwsze wrażenie. Jeżeli wolisz jednak wysłać e-mail z zapytaniem, zwróć uwagę na to:

  • Ile czasu musisz czekać na odpowiedź (akceptowalny czas to jeden dzień roboczy. W weekend czyli piątek, sobota, niedziela zazwyczaj odbywają się pokazy więc na odpowiedź do zapytań wysłanych w tych dniach trzeba poczekać do poniedziałku).

  • Jeżeli wykonawca już od twojej pierwszej próby kontaktu kontaktu ociąga się z odpowiedzią, z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie tak do końca.Zamawiając pokaz ognia na wesele powierzasz zewnętrznej firmie zrealizowanie atrakcji w bardzo ważnym dla ciebie dniu.

Zazwyczaj przyszłe Pary Młode skupiają się głównie na oglądaniu demo oraz zdjęć udostępnianych przez grupę fireshow - a to tylko jedna strona medalu. Zawsze warto zwracać uwagę na kwestie formalne, doświadczenie, komunikację i sprawne procesy realizacji zlecenia. Dzięki temu w dniu wesela po prostu odetchniesz, spokojnie usiądziesz i wraz z gośćmi będziesz cieszyć się występem.


Który z powyższych punktów jest dla Ciebie najważniejszy? A może masz pomysł, co dorzucić do zbioru tych rad? Daj znać w komentarzu!

129 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page