top of page

Retro Show - ogień w rytmie jazzu i swingu

Retro Show to nasz najdłużej grany pokaz ognia. W tym wpisie poczytasz więcej na jego temat i zapoznasz się z materiałami foto/video.

Retro show od początku miało się opierać o rodzaj muzyczny który uwielbiamy - energetyczny jazz i swing. Jednocześnie chcieliśmy przełamać nieco konwencję graficznymi, czarno-białymi kostiumami - ich wzór od początku jest niezmienny.

Choreografie ewoluowały najmocniej w okresie 2011-2013. Pod koniec tego okresu pokaz został dostrzeżony przez researcherów popularnego programu Mam Talent TVN. Zaproszono nas na casting, po którym (przechodząc wiele etapów) dotarliśmy aż do ćwierćfinału programu.


Poniżej nasze zdjęcie z finałowego występu (który odbył się przed teatrem, ze względów ochrony przeciwpożarowej tego obiektu). Choreografię z Mam Talent nagraliśmy potem we własnym zakresie "ku pamięci" i użyliśmy jako film demo - możecie obejrzeć ją na załączonym video.Okres 2013 - 2017 to ciągłe doskonalenie szczegółów występu. Podczas każdego show prezentowanego publiczności nagrywaliśmy techniczny film i w drodze powrotnej analizowaliśmy które momenty są dobre a nad którymi należy jeszcze popracować. Zwracaliśmy także uwagę na reakcje publiczności - wkomponowywaliśmy w pokazy jak najwięcej elementów, które wzbudzają żywiołowe reakcje widzów. Ta technika ciągłego doskonalenia szczegółów zaowocowała przemyślanym, spektakularnym show na najwyższym poziomie technicznym.

W 2017 w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów zróżnicowaliśmy czas trwania naszego najpopularniejszego show.

Obecnie występuje ono w kilku wariantach:

- 10 minut

- 15 minut

- 20 minut

- 25 minut

W pokazie wziąć może udział od dwóch do ośmiu artystów, w zależności od tego którą wersję występu wybierzesz. Jeżeli poszukujesz dłuższego programu to wiele z choreografii Retro Show jest wkomponowanych w nasz 45 minutowy program ogniowy (podzielony na trzy akty, z konferansjerem i konkursami dla widzów).


Retro Show jako taniec z ogniem występuje także w wersji wzbogaconej o efekty pirotechniki scenicznej, takie jak fontanny iskier, pirotechniczny kij, poi-flary, iskrowe wachlarze, kolorowy dym, wielkie koło iskier, pirotechniczny stroboskop itp.


67 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page